Rusko oznamuje dobytí Bohdanivky poblíž města Časov Jar

Přidat na Seznam.cz

Ruské ministerstvo v neděli informovalo, že došlo k obsazení dalšího ukrajinského území nedaleko klíčového města Časov Jar v Doněcké oblasti, uvádí ruská agentura RIA Novosti.

,,Jednotky Jižní skupiny sil zcela osvobodily vesnici Bohdanivka v Doněcké lidové republiky,“ uvedlo ruské vojsko ve svém prohlášení.

O obsazení Bohdanivky ruskými vojsky informoval již 13. dubna DeepState, uvedl deník Ukrainska Pravda. Převzetí kontroly nad celou vesnicí však Rusko oznámilo až dnes.

Podle Rusů došlo ke zlepšení situace podél frontové linie, byli poraženi vojáci a vojenská technika 53. mechanizované brigády ukrajinských ozbrojených sil u Krasnohorivky. V oblasti města Časov Jar a západně od Ivanivske ruské skupiny odrazily dva ukrajinské protiútoky. Boje v této oblasti potvrdil ve své nejnovější zprávě z 20. dubna také Institut pro studium války (ISW). Obsazení území Bohdanivky ruskými vojsky ISW k tomuto datu zatím nepotvrdilo.

Situace v okolí Časova Jaru

Podle deníku The Moscow Times Ukrajina již začátkem dubna uvedla, že situace okolo frontového města Časov Jar je obtížná. Ruské síly zde rozpoutávají neustálou palbu a je hlášen také zvýšený počet civilních obětí v této oblasti.

Zdroj: RIA Novosti, Ukrainska Pravda, ISW, The Moscow Times