Rusko oznamuje další postup u Časov Jar a tvrdí, že město brzy ztratí pro Ukrajinu strategický význam

Přidat na Seznam.cz

Město Časov Jar je důležitým logistickým uzlem, který pro Ukrajinu však může brzy ztratit svůj strategický význam. Ruské jednotky údajně převzaly palebnou kontrolu nad silnicemi vedoucími do města, tvrdí poradce gubernátora anektované Doněcké oblasti Igor Kimakovskij.

Rusko oznamuje, že se ruské jednotky nachází již kilometr od města Časov Jar, a to Ukrajině může způsobit vážné problémy. Jde totiž o logistický uzel se sklady, opevněnou oblastí a podporou, píše agentura RIA Novosti.

,,Nyní jsou téměř všechny silnice pod naší (ruskou) kontrolou, takže pro ozbrojené síly Ukrajiny toto město brzy ztratí strategický význam, které mělo před operacemi Bachmut a Časov Jar,“ řekl Kimakovskij.

Časov Jar je využíván Ukrajinou k rotaci již od roku 2014, tam přiváží nové jednotky z jiných regionů. Pro poražených jednotek zase provádí v Bachmutu. Pro ukrajinské velení jde o klíčové železniční uzly. Již kdysi britský deník The Times informoval, že situace ve městě Časov Jar je špatná a každým dnem se zhoršuje. Ruská armáda zde postupuje, jak dříve uvedl gubernátor Doněcké oblasti Denis Pušilin. Ruské jednotky údajně bojují na východním okraji města ze směru od Ivanivske, jejíž dobytí Rusko ohlásilo v sobotu. Bojuje se i na severovýhodě ze směru od Bohdanivky.

Institut pro studium války velký postup neregistruje

Ruská armáda se podle ruských zdrojů k 1. dubnu měla dostat asi 650 metrů až 1 kilometr od východního okraje města Časov Jar. Institut pro studium války (ISW) však tvrdí, že neexistuje žádný vizuální důkaz tohoto postupu, píše server UNIAN. Poslední zprávy hovořily o postupu asi 1,5 kilometru od východního okraje města. Jde o nejvzdálenější bod jejich potvrzené ofenzívy.

Zdroj: RIA Novosti, UNIAN