Rusko oznámilo útok poblíž místa, kde se nachází Putinova rezidence

Přidat na Seznam.cz

Gubernátor Krasnodarského kraje v Rusku uvedl, že na území, kde se nachází Putinův palác, došlo k útoku dronů.

Venjamin Kondratěv informoval, že drony se pokusily zasáhnout civilní objekty v Gelendžiku, píše server RBC-Ukrajina. Údajně byly všechny z nich zničeny ruskou protivzdušnou obranou. Při pádu trosek jednoho z dronu byla ve vesnici Krynycja poškozena nedokončená stavba, ve vesnici Džanchot nacházející se v těsné blízkosti Putinova sídla došlo k požáru po pádu dronu na stromy. V důsledku útoku údajně nedošlo k žádným obětem.

Kanál Nexta uvedl, že cílem posledních útoků drony se mohla stát Putinova rezidence v Gelendžiku. V Krynycji jsou vinice a vinařství, které mohou patři k rezidenci ruského prezidenta Vladimira Putina, uvádí server UNIAN. Podle něj v této oblasti již 17. května létaly drony.

Putinova luxusní rezidence

Ruský vůdce vlastní několik sídel v různých částech Ruska – V Gelendžiku, Valdaji, Novo-Ogarjovu a dalších. Putinova rezidence v Gelendžiku sestává z paláce, kostela, vinného sklepa, soukromého kasina, arboreta i hokejového kluziště, informuje server RBC-Ukrajina. Sídlo, které se nachází na útesu s výhledem na Černé moře, je skryto před zraky lidí obrovským lesem.

Zdroj: RBC-Ukrajina, UNIAN