Rusko nesmí prohrát, jinak by mohla začít jaderná válka, naznačuje čečenský vůdce Kadyrov

Přidat na Seznam.cz

Kontroverzní vůdce Čečenska Ramzan Kadyrov se opět vyznamenal svými jadernými hrozbami a komentoval válku na Ukrajině. Podle něj Rusko nemůže prohrát, jinak začne jaderná válka, píše ukrajinská agentura Unian.

„Rusko nikdy nedovolí prohrát v žádném boji. Můžeme stisknout tlačítko – a salaam aleikum!“, řekl Kadyrov v rozhovoru s čečenskými novináři.

Čečenský vůdce prohlásil, že je lepší raději zemřít než žít ve světě bez Ruska. Podle něj podporovatelé Ruska přijdou do nebe, zatímco obyvatelé západních zemí do pekla.

Kadyrov a jeho role ve válce proti Ukrajině

Kadyrov se veřejně označil za „Putinova pěšáka“, podpořil válku proti Ukrajině a jeho žoldáci dostali za úkol zabít Zelenského, psal zpravodajský deník Ukrajinská Pravda.

Zároveň podle Institutu pro studium války Kadyrov vytváří v Čečensku paralelní náborová centra, což lze vysvětlit snahou oslabit vliv dalšího Putinova přívržence Jevgenije Prigožina, který je vedoucím Wágnerovy skupiny.

Nedávno Kadyrov prohlásil, že ruští vojáci na Ukrajině údajně bojují proti satanistům a šajtánům (zlý duchové v Islámu). Vyzval všechny muslimy, aby se připojili k ochraně koránu a proroka Mohameda.

Zdroj: Unian, Ukrajinská Pravda