Rusko možná vytvořilo novou armádu, kterou chce nasadit na Ukrajině

Přidat na Seznam.cz

Rusko možná vytvořilo další kombinovanou armádu pro nasazení na Ukrajině, uvádí deník Ukrajinska Pravda.

Plukovník Jurij Povch, mluvčí Charkovské operační strategické skupiny uvedl, že ruská armáda hodlá na charkovském směru rozmístit jednotky 9. samostatné motostřelecké brigády 51. armády. Podle něj ruské jednotky přesunuly své jednotky z Chersonské oblasti a dalších blíže nespecifikovaných oblastí do charkovského sektoru.

Mluvčí Hortyckého operačně-strategického uskupení vojsk Nazar Vološin navíc uvedl, že ruská vojska hodlají do charkovského sektoru přesunout jednotky 155. samostatné brigády námořní pěchoty a 9. motorizované pěší brigády 51. armády, aby kompenzovala vysoké ztráty Ruské federace.

Nedávno Institut pro studium války (ISW) obdržel zprávy, že ruská armáda přesunula jednotky 155. samostatné brigády námořní pěchoty a 9. motostřelecké brigády ze západu a jihozápadu Doněcka do charkovského sektoru, ale experti institutu neobdrželi žádné zprávy o ruské 51. armádě, píše portál Ukrinform. Podle analytiků prohlášení ukrajinských představitelů naznačují, že ruská armáda možná podřídila 9. motostřeleckou brigádu obnovené 51. armádě, která se možná datuje ještě do období druhé světové války.

„Ruská armáda prochází rozsáhlými reformami, včetně vytvoření nových kombinovaných jednotek na úrovni armády, a zmínky o 51. armádě z ukrajinských zdrojů by mohly být brzkým ukazatelem toho, že Rusko vytvořilo další kombinovanou armádu pro nasazení na Ukrajině,“ uvedli experti ISW.

Zdroj: Ukrajinska Pravda, Ukrinform