Rusko je nuceno přesouvat svá velitelství dále od frontové linie

Přidat na Seznam.cz

Ukrajinské ozbrojené síly jsou na tahu, protože ovlivňují akce ruské armády, informuje server Espreso.

Svůj názor vyjádřil major ukrajinské Národní gardy v záloze Oleksij Hetman. Podle něj musí ruské síly přesunout svá velitelství dále od frontové linie. 

,,Dříve byly umístěny blízko přední části. Zatímco je stále teoreticky možné ovládat jednotky ze vzdálenosti 100-150 km, na 200-250 km je to téměř nemožné. To už není efektivní velení,“ dodal Hetman.

Major zdůraznil, že cílem ukrajinské armády by mělo být udržení ruských sil pod palebnou kontrolou. K tomu má dopomoci povolení použití amerických raket s dlouhým doletem 250-300 kilometrů, proto je však potřeba vyjednávat se Spojenými státy.

,,Potřebujeme, aby Rusové přesunuli veškeré velitelské a řídící komunikační vybavení a další základní zdroje co nejdále,“ dodal s tím, že i když je možné některé operace řídit na dálku, musí být vždy přítomen někdo z centrály.

Ukrajinské údery na ruské protiletadlové raketové komplexy

Ukrajina pokračuje v ničení nepřátelského zařízení, píše server Unian. V noci byl proveden další útok na protiletadlové raketové systémy na anektovaném Krymu. Ukrajinská armáda zaútočila na komplexy S-300 u Belbeku a dvě divize S-400 u Belbeku a Sevastopolu, ty byly zničeny.

Zdroj: Espreso, UNIAN