Rusko chce nahradit zahraniční auta ve státní správě. „Na tom, že to někde bude vypadat skromněji, není nic hrozného“ říká Putin

Přidat na Seznam.cz

Ruský prezident Vladimir Putin na setkání s manažery výrobních podniků prohlásil, že všichni ruští úředníci by měli jezdit ve vozech ruské výroby. Putinův názor je v souladu s postojem dalších předních ruských politiků, kteří se domnívají, že státní správa by neměla využívat auta zahraničních značek, píše tamní deník TsarGard a deník Meduza.

„A všichni úředníci v zemi by měli jezdit našimi auty. Na tom, že to někde bude vypadat skromněji, není nic hrozného, naopak je to dokonce dobře,“ řekl Putin. Putin zdůraznil potřebu podpory domácího průmyslu a podněcování rozvoje místních značek aut a dalších výrobků. Na Telegramu se dále objevilo prohlášení o tom, že stávající vozidla rozhodně nebudou zlikvidována.

Předseda Státní dumy Vjačeslav Volodin již dříve vyzval k tomu, aby se veřejné zakázky pro státní orgány a rozpočtové instituce zaměřily na domácí automobilový průmysl. Sultan Hamzajev, místopředseda strany Jednotné Rusko, rovněž požadoval, aby státní úředníci, konkrétně zákonodárci, začali používat ruská auta. Ministr financí Anton Siluanov prohlásil, že jeho ministerstvo je připraveno být prvním, které podpoří tuto iniciativu a přizpůsobí svůj vozový park domácí výrobě. Jeho slova tak znamenají konkrétní krok k implementaci Putinovy vize podpory domácího automobilového průmyslu.

Zdroj: TsarGard, Meduza