Rusko by podle Medveděva mělo přerušit diplomatické vztahy s Finskem, Velkou Británií a řadou dalších zemí

Přidat na Seznam.cz

Místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv se domnívá, že by Rusko mělo dočasně pozastavit diplomatické vztahy se Spojeným královstvím, Finskem, Polskem a pobaltskými státy. Napsal o tom v článku zveřejněném 2. července v listu Rossijskaja gazeta.

„Bylo by lepší pozastavit diplomatické vztahy s Finskem a dalšími podobnými zeměmi (jako je Polsko, pobaltské státy a samozřejmě Velká Británie) nebo alespoň na nějakou dobu snížit jejich úroveň,“ píše se v článku. Medveděv zároveň označuje Finsko za „nepřátelskou zemi, vytvořenou kdysi nedopatřením ruskýmkomunistickým vůdcem Vladimirem Leninem“.

Medveděv rovněž uvedl, že cílem Ruska je „eliminovat hrozbu členství Ukrajiny v NATO“. „Pokud nebudou konfliktní země přijaty do NATO, pak bude konflikt trvalý, protože jde o existenci Ruska,“ napsal.

Podle jeho názoru by se měla přeformátovat řada světových organizací včetně OSN. Navrhuje zrušit takové instituce, jako je Mezinárodní trestní soud, Rada Evropy a OBSE, informuje také deník Gordonua.

Medveděv chce, aby některé výsledky konfrontace mezi Ruskem a Západem byly zakotveny v novém dokumentu. Vyzývá také k úplnému zákazu „kyjevského režimu“.

Medveděv označuje válku rozpoutanou Ruskem na Ukrajině za „totální konfrontaci mezi podmíněným kolektivním Západem a zbytkem světa“ a ujišťuje, že Rusko rozchodem se Západem a zavedenými sankcemi neutrpělo.

Zdroj: Rossijskaja gazeta, Gordonua