Rusko by mohlo zaútočit na členy NATO za pět až osm let, varuje německý generál

Přidat na Seznam.cz

Rusko by mohlo být připraveno spustit vojenský útok na členy NATO za pět až osm let. Nejprve však potřebuje obnovit své síly po válce na Ukrajině, uvedl generál Carsten Breuer, inspektor německé armády. Informuje o tom portál Yahoo a RBC-Ukraine.

„Do té doby, na základě naší analýzy, si Rusko obnoví své vlastní síly do takové míry, že útok na území NATO by mohl být možný,“ řekl generál. Vysvětlil, že tím neříká, že by se to nutně mohlo stát, ale připustil tuto možnost.

Zmínky o možném ruském útoku na členy NATO

Diskuse o možném ruském útoku na členy NATO se v poslední době stávají častějšími mezi vojenskými činiteli a zástupci Severoatlantické aliance. Mezitím Kreml snaží se popírat takové úmysly.

Německé zpravodajské služby připravily pro vládu analýzu ruských vojenských hrozeb, podle které by Rusko mohlo útočit na území NATO „od roku 2026“.

Navíc zástupce estonské zpravodajské služby informoval, že Rusko se již připravuje na další válku. Podle něj se jedná o konflikt s NATO v příštích deseti letech.

Polský prezident Andrzej Duda veřejně vyjádřil názor, že Ruská federace by mohla brzy obnovit svůj vojenský potenciál a útočit na členské země NATO již v roce 2026.

Zdroj: Yahoo a RBC-Ukraine.