Rusko bude na Ukrajině postupovat dále. Jeho území bude větší, celou Ukrajinu ale neobsadí, říká miliardář Elon Musk

Přidat na Seznam.cz

Americký miliardář Elon Musk, známý svými kontroverzními výroky o válce na Ukrajině, říká, že by se Rusko mohlo na Ukrajině zmocnit města Oděsa. Velkým oříškem a úkolem ale bude pro ruskou armádu překonání řeky Dněpr. Celé ukrajinské území se ale podle Muska ruské armádě získat nepodaří, píše server Ukrainska Pravda.

„Není šance, že by Rusko obsadilo celou Ukrajinu. Na druhou stranu Rusko určitě získá více území, než má dnes,“ komentuje Elon Musk.

Musk uvedl, že Ukrajina nemá obrněnou ani leteckou převahu a připomněl, že už před rokem doporučil, aby Ukrajina vyčlenila všechny své zdroje na obranu.

„Čím déle bude válka trvat, tím více území Rusko získá, dokud nenarazí na Dněpr, který je těžké překonat. Pokud však bude válka trvat dostatečně dlouho, padne i Oděsa,“ komentuje a predikuje průběh války miliardář, píše na svém profilu na sítí X.

Musk zároveň opakovaně nevyzývá západní země, aby zvýšily pomoc Ukrajině a zabránily tak naplnění jeho předpovědí. Naopak se domnívá, že na místě je uvažovat o mírovém řešení konfliktu.

Zdroj: Ukrainska Pravda, X