Ruské síly se snaží postoupit u Semenivky ve směru na Avdijivku, situace je obtížná

Přidat na Seznam.cz

Rusko podniká neúnavné pokusy o postup ve směru na Avdijivku. Zde se pokouší dostat se do obce Semenivka, ale zatím se to ruským silám příliš nedaří, uvádí server RBC-Ukrajina.

Zástupce velitele 3. útočné brigády Maksym Žorin řekl, že Rusové utrpěli v Orlivce šílené ztráty. Tuto vesnici získali za cenu několika jednotek. Ruské síly se nyní zaměřují na oblast osady Semenivka.

,,Snaží se do ní proniknout, snaží se najít slabé místo v naší obraně, ale v tuto chvíli se jim to nedaří. Také nezapomínají každý den zaútočit na Berdyči,“ řekl Žorin.

Ve směru na Avdijivku je situace nadále obtížná, potvrzuje zástupce velitele. Rusové totiž mají stále možnost nahradit ztráty novějšími jednotkami. U Avdijivky se Rusové nezastavili a pokračují v hojném počtu vojáků v postupu. Vyvíjejí velký tlak na vesnice okolo Avdijivky. Již dříve bylo velením 3. útočné brigády potvrzeno, že nejvyšší tlak je vyvíjen na linii vesnic Berdyči-Orlivka.

Ruský útok na Semenivku

Institut pro studium války (ISW) ve své zprávě z 27. března zaznamenal postup v Berdyči severozápadně od Avdijivky a také v Orlivce. Včera také někteří ruští vojenští bloggeři informovali, že ruské síly vstoupily do Semenivky a útočí na ukrajinské pozice. Ukrajinské síly však podnikají protiútoky. V této oblasti nadále pokračují poziční boje.

Zdroj: RBC-Ukrajina, ISW