Ruské síly nejspíš obsadily předměstí Časiv Jar, tvrdí britská rozvědka

Přidat na Seznam.cz

Rusko dosáhlo omezených zisků na východě Ukrajiny, když pravděpodobně obsadilo východní předměstí města Časiv Jar, uvádí server RBC-Ukrajina.

Britské ministerstvo obrany ve svém shrnutí informovalo, že ruské síly kromě toho pravděpodobně převzaly kontrolu nad vesnicí Ivanivske nacházející se jihovýchodně od Časiv Jar. Ve městě mezitím probíhají tvrdé boje a ukrajinské síly odolávají ruské ofenzívě.

Překážkou k dalšímu ruskému postupu je pravděpodobně to, že zůstávají na východní straně kanálu procházejícího městem. K ofenzívě Rusko využívá pěchoty, která však vykazuje vysoké ztráty.
,,Časiv Jar bude mít pro Rusko pravděpodobně hodnotu kvůli své strategické poloze na náhorní plošině a také kvůli svému historickému využití jako logistického uzlu pro ozbrojené síly Ukrajiny,“ uvedla zpráva britského ministerstva.

Ukrajina popírá dobytí Ivanivske

Nedávno mapa analytiků z DeepState k 11. červnu ukazovala, že Rusko postoupilo a obsadilo vesnici Ivanivske. Mluvčí chortyckého uskupení vojsk Nazar Vološyn však ještě ten den tvrzení odmítl s tím, že osada stále patří Ukrajině a její obranné síly mají situaci v tomto směru pod kontrolou, píše deník Ukrajinska Pravda.

Také zdroj deníku Ukrajinska Pravda potvrdil informaci o situaci na frontě Bachmut s tím, že Ivanivske okupanty dobyta nebyla. V osadě se Rusové neustále pokoušejí útočit a ostřelovat ji pomocí všech možných zbraní. 

Zdroj: RBC-Ukrajina, Ukrajinska Pravda