Ruské rakety zasáhly Černihiv. Útok si vyžádal oběti i zraněné

Přidat na Seznam.cz

Rusové zaútočili ve středu 17. dubna ráno třemi raketami na město Černihiv. Vedoucí vojenské správy Černihivské oblasti, Viačeslav Chaus, to oznámil na telegramu. „Nepřítel zaútočil na Černihiv raketami. Jsou tam oběti.“ Chaus informoval, že ruské rakety zasáhly poblíž centra Černihivu a způsobily mnoho zranění a úmrtí. Na místě zasahují záchranáři a zdravotníci.

V reakci na hrozbu ruských raketových útoků vydaly ukrajinské úřady varování před leteckými útoky v severních a středních oblastech. Média hlásila exploze v Černihivu.

„Pozor: oblasti Sumy a Černihiv, Kyjev a Kyjevská oblast – riziko raket! Také oblasti Čerkasy a Poltava.“ varovalo Ukrajinské letectvo.

Civilisté jsou vyzváni, aby se ukrývali, když je vydáno takové varování. Pár minut poté letectvo hlásilo, že rakety směřují k Černihivu a Kyjevské oblasti. Ukrajinský prezident Zelenskyj označil útok za „barbarský akt“ a vyzval k jednotnému odsouzení ruské agrese.

Podrobnosti odhalily, že útoky nezůstaly pouze v Černihivu. Ukrajinské letectvo varovalo, že ruská taktická letadla jsou aktivní na východních a jihovýchodních frontách a hrozí letecké údery.

V půl desáté již byl hlášen klid. Nebezpečí trvalo asi 40 minut. Varování před leteckými útoky v jižních a středních oblastech zůstává v platnosti. Letectvo varuje před hrozbou balistických raketových úderů v těchto oblastech.

Zdroj: Ukrainska Pravda, Ukrajinské letectvo, Viačeslav Chaus