Ruské rakety utichly, alespoň na chvíli. Šéf ukrajinské kontrarozvědky si je jistý, že další úder bude velmi silný

Přidat na Seznam.cz

Štáb Ukrajinské rozvědky se obává, že klid, který aktuálně vládne na ukrajinském nebi, nebude mít dlouhé trvání. Podle dostupných informací Ruská federace provádí průzkum před následujícím raketovým úderem.

Není pochyb, že Rusko aktuálně shromažďuje rakety a studuje nové cíle, kam bude útok směřovat. Příprava raket na úder nějaký čas trvá. Podle serveru UkrajinskaPravda je potřeba také přihlédnout k tomu, že zásoby se v Rusku ztenčují a v poslední době byly použity střely z dob sovětského svazu, které musejí projít kontrolou.

Nyní se používají starší typy raket Kh-22, které nejsou natolik přesné a mnohdy vybuchnout ještě ve vzduchu a nezasáhnou stanovený cíl. Ze studie úlomků těchto raket je poznat, že na nich byly provedeny úpravy v letošním roce. To by znamenalo, že rakety ihned po úpravě míří na odpalovací zařízení.

Kolik raket je Rusko schopné vyrobit v určitém čase se dá těžko určit, informuje CNBC. I přes ekonomické sankce se Kremlu daří zásobit zbrojní výrobu, která je schopná omezený počet raket vyrobit v krátkém čase. Ruská armáda má ještě dostatek rezerv, aby mohla udeřit velmi silně.

Co se dá říct s určitostí je fakt, že do Ruska proudí zásoby munice z Běloruska. Kreml také oslovil několik dalších zemí se žádostí o dodání vojenského materiálu. Velmi reálná je dohoda s Íránem o dodávkách balistických raket.

Poslední vetší raketový úder zasáhl Ukrajinu 23. listopadu. Útoky míří z větší části na kritickou infrastrukturu a nevyhýbají se ani civilním cílům.

Zdroj: UkrajinskaPravda, CNBC