Ruské protiútoky jsou neúspěšné: Rusové mají těžké ztráty a klesá jim morálka, uvádí britská rozvědka

Přidat na Seznam.cz

Britské Ministerstvo obrany pravidelně zveřejňuje analýzu ukrajinského konfliktu na základě informací získaných britskou rozvědkou. Jejich hlášení z 25. září nevypadá dobře pro Rusy, kterým se nedaří odrazit ukrajinskou ofenzivu.

Podle hlášení ruské okupační síly provádějí neúspěšné protiútoky, aby odradily ukrajinskou ofenzivu. To se jim ale prý nedaří. Rozvědka uvádí, že se Rusové snaží zadržet ukrajinské síly na obou frontách, Orichivské i Bachmutské.

Současně tak vyvíjejí značný tlak na útočící Ukrajince. Ti však ruské útoky odrazily a nedávno osvobozená území udrželi. Britové také citovali komentáře ruské vojenské komunity, které naznačují hluboké rozčarování a zklamání mezi účastníky těchto protiútoků, zejména na Bachmutské frontě. To naznačuje, že mezi ruskými vojáky dochází k poklesu morálky.

Podle nespokojených vojáků jsou prý útočné operace špatně koncipované, útočníci mají špatnou dělostřeleckou podporu a těžké ztráty, uvádí britská rozvědka. Rusové prokázali, že jsou schopni vést vytrvalé obranné operace, ale nejsou schopni vést žádné útočné akce, uvádí britská rozvědka, jak informuj server Ukrainska Pravda.

Zdroje: Britské Ministerstvo obrany, Ukrainska Pravda