Ruské dopravní letadlo explodovalo v továrně v Uljanovsku

Přidat na Seznam.cz

V továrně Aviastar v Uljanovsku, kde se vyrábějí ruská vojenská dopravní letadla, došlo k incidentu. Při něm zahynul jeden dělník a šest jich bylo zraněno, jak uvádí web Defence blog.

Nově vyrobené nákladní letadlo Il-76 explodovalo po neúspěšné tlakové zkoušce.

K incidentu došlo uvnitř hangáru, kde byl letoun umístěn. Uvádí se, že v trupovém prostoru vojenského dopravního letounu probíhaly zkoušky stlačeným vzduchem.

Zranění zaměstnanci získávají lékařskou pomoc. Na místě události zasahují záchranné složky, jak uvádí deník Yahoo.

„V jedné z fází montáže se hermetické utěsnění trupu kontroluje pumpováním přetlaku do prostorů. Během těchto testů došlo k tragické události,“ uvedla společnost United Aircraft Corporation.

Iljušin IL-76 při přistání

Letadlo Iljušin IL-76

Iljušin IL-76 je nový vojenský dopravní letoun vyvinutý společností Iljušin Aviation Complex, dceřinou společností United Aircraft Corporation (UAC). Byl vyvinut k přepravě vojenské techniky, ozbrojeného personálu, těžkých a dlouhých vozidel a nákladů, kromě výsadkových misí.

Il-76 může přepravovat 126 parašutistů nebo 145 vojáků v jednopodlažním uspořádání a 225 vojáků ve dvoupodlažním uspořádání. Může v něm být také umístěno speciální vybavení pro přepravu 114 zraněných osob.

Zdroj: Yahoo, Defence blog