Ruská základna letounů Su-34 byla pod masivní ukrajinskou palbou, potvrdil šéf ukrajinské rozvědky

Přidat na Seznam.cz

Ruské letiště Morozovsk, které se nachází asi 240 km od frontové linie, bylo pod palbou ukrajinských dronů. Šéf ukrajinské rozvědky Kyrylo Budanov serveru The War Zone potvrdil, že při nočním útoku na 14. června bylo použito více než 70 bezpilotních letounů. 

Toto letiště v Rostovské oblasti je základnou desítek stíhaček Su-34, které jsou klíčovou ruskou zbraní ve válce proti Ukrajině.

Rozsah škod je v současné době nejasný. Šéf rozvědky Kyrylo Budanov řekl, že se čeká na informace o tom, zda byla nějaká letadla zničena či poškozena.

Satelitní snímky dokazují poškození

Americký OSINT analytik nedávno zveřejnil důsledky útoku na letiště ze dne 14. června a porovnal je se snímky ze začátku června, píše deník Ukrajinska Pravda. Satelitní snímky odhalují, že byl rozstřílen hangár pro více letadel, který uvnitř ukázal dva ze stíhacích letounů Su-34. Je tak dost pravděpodobné, že došlo k jejich poškození.

Masivní útoky ukrajinskými drony

Rusko se k nočním útokům drony přiznalo. Ruské ministerstvo uvedlo, že nad územím Ruska a dočasně okupovaného poloostrova Krym bylo zachyceno a zničeno 87 ukrajinských bezpilotních letounů. K posledním útoku na letiště Morozovsk v Rostovské oblasti došlo v dubnu tohoto roku, uvádí deník Ukrajinska Pravda.

Zdroj: The War Zone, Ukrajinska Pravda