Ruská propaganda hrozí Britům jadernou tsunami. Má má vyvolat 300 metrů vysokou vlnu u pobřeží

Přidat na Seznam.cz

Ruská propaganda vyhrožuje všem zemím, které se zapojí do pomoci Ukrajině. Nedávno si za svůj cíl vzala Spojené království. Ruský generál ve výslužbě Jevgenij Bužinskij vyzval Kreml, aby vypustil „Poseidon“. Tato zbraň údajně způsobí 300 metrů vysokou vlnu tsunami, která zasáhne britské pobřeží a promění ho v radioaktivní pustinu.

Takový mrazivý scénář si vymysleli ruští propagandisté, aby posílili náladu Putinových příznivců. Ve veřejných sdělovacích prostředcích vychvalují ničivou sílu Putinovy nejobávanější zbraně – ponorkového torpéda zkázy Poseidon, které je stále ve fázi testování. To však nebrání tomu, aby bylo používáno jako strašák proti nepříteli. V úterý 14. března 2023 vyzval generál Jevgenij Bužinskij k odpálení torpéda a zničení Velké Británie, a to v televizní show Vladimira Solovyova, píše deník Daily Mail.

Mezinárodní vojenští experti varují, že Putinovo podvodní torpédo by skutečně mohlo být tak ničivé, jak tvrdí Kreml, a zničit britská pobřežní města, způsobit radioaktivní záplavy a zabít miliony lidí v Londýně. Pokud by Poseidon explodoval, účinky takového jaderného útoku by byly zničující, píše deník Express.

Pokud by se Putin rozhodl zaútočit na Brity pomocí Poseidonu, jak naléhá generál ve výslužbě, a nařídil ruské ponorce proniknout směrem k ústí Temže, ozbrojené síly Jeho Veličenstva by měly problém. Kdyby k výbuchu torpéda došlo v ústí Temže, přílivová vlna způsobená detonací by byla silná a zničila by Londýn.

Určitě by to pohnulo velkým množstvím vody, i když je nepravděpodobné, že by to vyvolalo skutečnou vlnu tsunami takového rozsahu, jakou často vidíme v Tichém oceánu, řekl deníku Daily Mail James Rogers, ředitel výzkumu v Geostrategické radě.

Doktor Rod Thornton, bezpečnostní expert z univerzity King’s College London, vysvětlil, že Poseidon, který se skládá z 19 m dlouhé trubice o průměru téměř 1,8 metrů, by se vydal směrem k Velké Británii nebo USA pomocí ruské ponorky Belgorod. Torpédo by pak bylo z ponorky vystřeleno směrem k pobřeží a poté odpáleno. Ponorka Belgorod dlouhá 184 m je největší ponorkou postavenou za posledních 30 let a údajně může být vyzbrojena až šesti Poseidony.

Zdroj: Daily Mail, Express