Ruská letadla nad Baltským mořem. Stíhací akce sil NATO

Přidat na Seznam.cz

Tři ruské průzkumné letouny byly zachyceny stíhačkami sil NATO nad Baltským mořem, informovala německá agentura DPA s odvoláním na středeční sdělení německého Bundeswehru. Vojenské letouny SU-27 a Il-20 letěly opět bez signálu odpovídače, píše deník Spiegel.

Ruské průzkumné letouny v regionu pobaltských států
Znepokojivý incident nad Baltským mořem. Podle německé tiskové agentury DPA, která se odvolává na středeční sdělení německého Bundeswehru, byly v mezinárodním vzdušném prostoru zachyceny tři ruské vojenské průzkumné letouny. Jak dodává DPA, SU-27 a Il-20 tam proletěly opět bez signálu odpovídače. Situace skončila tím, že je zachytily stíhačky NATO, konkrétně letouny Eurofighter patřící Německu a Velké Británii, píše také deník MorgenPost.

Němci a Britové zachytili ruské stroje nad Baltským mořem
Jak dodává agentura DPA, byli to právě Němci a Britové, kdo ruské stroje zachytil, neboť Estonsko, Lotyšsko a Litva nemají vlastní stíhačky. NATO zajišťuje vzdušný prostor Pobaltí v severovýchodní Evropě od roku 2004 a vysílá svá letadla na hlídky do oblasti Litvy, Lotyšska a Estonska. Od dubna velí misi vzdušného dohledu NATO Velká Británie, přičemž Brity podporují Němci.

Zdroj: Spiegel, MorgenPost