Ruská kovárna a lisovna v Čeljabinsku začala vyrábět rakety pro ruskou armádu

Přidat na Seznam.cz

Ukrajinské Hnutí odporu ATEŠ uvedlo, že kovárna a lisovna v ruském městě Čeljabinsk začala pro ruskou armádu vyrábět rakety různých typů, píše deník The New Voice of Ukraine. Závod se rychle rozšiřuje, staví nové dílny a výrazně zvyšuje počet zaměstnanců, z 10 000 na 17 000 osob.

Na Ukrajině panuje všeobecné přesvědčení, že Rusko během zimy zahájí další tažení s cílem ohrozit topnou a energetickou infrastrukturu pro civilní obyvatelstvo. Rusko zahájilo tuto akci v loňském roce, ale přestože způsobilo značné škody a donutilo energetické společnosti naplánovat pravidelné výpadky elektřiny v celé zemi, Kremlu se nepodařilo zničit ukrajinský energetický systém a dosáhnout úplného výpadku elektřiny.

Od loňského roku si Ukrajina také pořídila výkonné a schopné systémy protivzdušné obrany, včetně amerického systému Patriot. Ukrajina však stále tvrdí, že jí chybí dostatečný počet systémů protivzdušné obrany a nadále apeluje na své vojenské spojence, aby je dodali na ochranu měst, přístavů a energetické infrastruktury země před ruskými útoky.

Čeljabinská oblast

Jak již v březnu uvedla agentura TASS, ruský ministr Sergej Šojgu si prohlédl výrobní zařízení závodů přímo zapojených do výroby vojenských produktů pro speciální vojenskou operaci v Čeljabinské oblasti.

Podle ministerstva realizace těchto projektů již umožnila závodům několikanásobně zvýšit produkci munice pro uspokojení potřeb ruských vojsk a výroba jednotlivých druhů výrobků vzroste do konce letošního roku 7-8krát.

Zdroj: The New Voice of Ukraine, TASS