Ruská armáda obdržela stíhačky Su-34

Přidat na Seznam.cz

Ruská korporace Rostec dnes oznámila dodání další várky stíhacích bombardérů Su-34, uvádí deník Ukrajinska Pravda.

,,Po sérii továrních testů byly letouny odeslány vojákům,“ uvedla státní korporace Rostec. Přesný počet letadel, které ruská armáda obdržela, však uvedeno není.

Stíhací bombardéry Su-34 lze charakterizovat jako letadla, která jsou určena k ničení pozemních a vzdušných cílů, infrastrukturních zařízení pokrytých systémy protivzdušné obrany a umístěných ve značné vzdálenosti od domova. Su-34 dokážou operovat rovněž při požárech a elektronických protiopatřeních, ve dne i v noci za různých meteorologických podmínek.

Rusko tyto letouny, které se vyrábí v leteckém závodě Novosibirsk V. P. Čkalova, aktivně využívá při úderech na Ukrajinu. Rostec ve své zprávě ujistil, že Rusové v současnosti zvyšují výrobu letadel. První várka Su-34 v tomto roce byla předána ruským silám začátkem měsíce dubna, píše deník Ukrajinska Pravda.

Ukrajinská rozvědka pro server ArmyInform uvedla, že podle údajů k březnu 2024 mělo Rusko více než 100 stíhaček Su-34 a stejný počet Su-35. Přitom k dubnu 2024 bylo ukrajinskou armádou zasaženo již 118 ruských letadel.

Zdroj: Ukrajinska Pravda, ArmyInform