Rodiče nechtěli platit za letenku pro své dítě, tak ho nechali v kočárku uprostřed letiště

Přidat na Seznam.cz

Izrael – Zaměstnanci letecké společnosti na izraelském letišti byli šokováni, když se manželský pár rozhodl nechat své dítě u odbavovací přepážky poté, co se nedohodli, že pro své dítě musí koupit samostatnou letenku, píše deník Independent.

Manželský pár opustil své dítě u odbavovací přepážky na letišti v izraelském Tel Avivu poté, co přicestoval bez letenky pro dítě.

Pár, který nebyl identifikován, se v úterý s kojencem odbavoval na let společnosti Ryanair z mezinárodního letiště Ben Gurion do Bruselu v Belgii. Ukázalo se, že dítě nemělo letenku, a pár se vydal na palubu letadla a dítě nechal na odbavovací přepážce letecké společnosti.

„Letecká společnost Ryanair se rozhodla, že bude pokračovat ve své činnosti. Tito cestující, kteří cestovali z Tel Avivu do Bruselu 31. ledna, se dostavili k odbavení bez rezervace pro své dítě. Poté pokračovali k bezpečnostní kontrole a kojence nechali u odbavení. Pracovník odbavení na letišti Ben Gurion kontaktoval letištní bezpečnostní službu, která přivedla rodiče zpět, a nyní je to záležitost místní policie,“ uvedla mluvčí letecké společnosti v emailu pro televizi CNN.

Podle webových stránek společnosti Ryanair lze kojence zahrnout do rezervace letu během procesu online rezervace. Při plánování cesty s kojencem se na webu objeví vyskakovací zpráva, že za každý jednosměrný let, který dítě absolvuje, když sedí na klíně dospělého, se účtuje poplatek 25 EUR (asi 600 Kč) nebo ekvivalent v místní měně. Pokud dospělí chtějí, aby dítě cestovalo v autosedačce, je třeba zaplatit za sedadlo na základě zvláštní dohody.

Mluvčí izraelské policie v telefonickém rozhovoru uvedl, že v době, kdy policie dorazila na místo, byla záležitost zřejmě vyřešena. Rodiče byli opět s dítětem, takže další vyšetřování není nutné.

Zdroj: Independent, CNN, Ryanair, Twitter