Restaurace propustila číšníka za urážku ukrajinské zákaznice. Hrál ruskou hymnu, pouštěl i náletovou sirénu

Přidat na Seznam.cz

Číšník z Restaurace Cotton Club Brandýs v Brandýse nad Labem se v poslední době stal terčem kritiky kvůli svému neuvěřitelnému a neakceptovatelnému chování vůči jedné zákaznici, která incident popsala na sociální síti. Mladá Ukrajinka jménem Olesja, která ve zmíněném podniku čekala na jídlo, na sociálních sítích zveřejnila příběh, ve kterém tvrdí, že číšník schválně pouštěl hymnu Ruska a poté dokonce zvuky poplašné sirény, které ohlašovaly nálet.

Podle Olesji se incident odehrál, když si žádala o heslo na Wi-Fi. Číšník prý zaregistroval její přízvuk, zasmál se a odpověděl, že internet v podniku je určen pouze pro Rusy. To nebylo vše – po chvíli v restauraci začala hrát ruská hymna, což Olesju velmi rozrušilo. Když číšníkovi sdělila, že je Ukrajinka, ten se opět smál a pustil zvuk sirény. Video, které Olesja následně zveřejnila na sociální síti TikTok, vidělo přes 1,7 milionů lidí, což vyvolalo vlnu kritiky.

@meilleeur_ Завдяки вам громадяни Чехії задумались над наслідками своїх дій та слів, дякуємо всім, хто писав відгуки та поширював попереднє відео❤️🇺🇦 #cottonclubbrandys #cottonclub #путінхло🔴⚫🇺🇦 ♬ оригинальный звук – Olesya Koshilka

Restaurace Cotton Club Brandýs reagovala na incident okamžitě a číšníka propustila. Na svých Facebookových stránkách oznámila, že se vedení podniku distancuje od politických názorů svých zaměstnanců. „Nesouhlasíme a vymezujeme se vůči politickým názorům našich zaměstnanců. Po včerejším incidentu v naší restauraci se vedení podniku rozhodlo iniciátora propustit, tudíž již není naším zaměstnancem,“ napsali zástupci restaurace. Zároveň dodali, že nesouhlasí s porušováním lidských práv a svobod, která se dějí vůči Ukrajině, a své omluvné prohlášení zveřejnili také v ukrajinštině.

Restaurace tím poukázala na důležitost respektu a tolerance vůči všem zákazníkům, bez ohledu na jejich národnost či původ. Incident také znovu upozornil na to, jak důležité je, aby se podniky distancovaly od jakýchkoli politických názorů svých zaměstnanců, které by mohly vést k diskriminaci zákazníků.

Zdroj: TikTok, Facebook