Řecko není jediné, koho trápí požáry. Hoří i v italské Kalábrii

Přidat na Seznam.cz

Hasiči na jihu Itálie bojují s desítkami požáru, které se šíří převážně v lesích, na loukách a polích. Plameny jsou důsledkem vysokých teplot, které celou zemi v poslední době zužují. Na dnešní den je předpovídáno až 48 stupňů, což šířícím se požárům rozhodně neprospěje. O situaci informuje tamní agentura ANSA.

Do akce jsou povolána letadla i další hasičské jednotky z okolních regionů. Nejobtížnější situace je hlášena v Montebello Ionico, kde se plameny přiblížily i k některým domům. Z místa bylo evakuováno několik rodin. U tohoto požáru byl vyžádán letecký zásah, píše deník Reggio Today. V Motta San Giovanni, se požár vegetace rozšířil do zemědělské kůlny používané jako stáj. Plameny, které zasáhly velkou část konstrukce, způsobily rozsáhlé materiální škody a úhyn některých zvířat.

Plameny pohlcují i ​​území Cosentina, znepokojení vyvolal zejména požár v Coriglianu Rossano, který je nyní pod kontrolou. Četné zásahy jsou hlášeny také v provinciích Catanzaro, Crotone a Vibo Valentia. K situaci v zemi se vyjádřil meteorolog Mattia Gussoni, dle něj bude první polovina týdne nejteplejší z celého července, v druhé polovině týdne Itálii čeká ochlazení na přijatelné letní teploty.

Zdroj: ANSA, Reggio Today