Ranní ruský útok na Dněpropetrovskou oblast: Ukrajinské letectvo sestřelilo raketu Iskander a 10 dalších cílů

Přidat na Seznam.cz

Podle informací od místních představitelů si ruské letecké útoky v Dněpropetrovské oblasti ve středu 3. července vyžádaly minimálně pět obětí na životech a 34 zraněných. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj prohlásil, že k zastavení podobných útoků jsou nezbytné „pokročilé systémy protivzdušné obrany“ a zbraně s dlouhým dosahem, informuje deník The Mercury.

Serhiy Lysak, gubernátor Dněpropetrovské oblasti sdílel fotografie z místa události na platformě Telegram. Uvedl, že ruské jednotky použily „rakety a útočné bezpilotní letouny“ namířené na Dněpr.

Velitel ukrajinských vzdušných sil Mykola Olesčuk informoval, že Rusko ve středu ráno zaútočilo na Dněpropetrovskou oblast pomocí „tří pozemních řízených střel Iskander-K, čtyř řízených vzdušných střel Kh-59 a pěti útočných bezpilotních letounů typu šáhid“. Oleshchuk dodal, že ukrajinské jednotky protivzdušné obrany sestřelily 11 vzdušných cílů: 1 řízenou střelu Iskander-K, 4 řízené střely Kh-59, 5 dronů Shahed-131/136 a 1 UAV Orlan-10, píše deník Ukrainska pravda.

Zfdroj: The Mercury, Ukrainska pravda