Raketový útok zasáhl ruskou základnu protivzdušné obrany na hoře Ai-Petri na okupovaném Krymu. Byl zabit velitel útvaru

Přidat na Seznam.cz

Během ranního raketového útoku na okupovaném Krymu byla zasažena ruská základna protivzdušné obrany, uvádí server Ukrinform.

Při útoku 13. května došlo k poškození vojenské základny útvaru č. 85683 nacházejí se na hoře Ai-Petri na dočasně okupovaném poloostrově Krym, informovaly telegramové kanály ASTRA a Krymský vítr.

Tato tajná ruská vojenská základna protivzdušné obrany 3. radiotechnického pluku ozbrojených sil Ruské federace byla pravděpodobně zasažena raketami Storm Shadow, v důsledku útoku byl usmrcen velitel útvaru Oleksandr Kulakov a další z vojáků. Na místě je také mnoho zraněných, jejichž přesný počet se upřesňuje.

Vojenský zdroj deníku Ukrajinska Pravda útok potvrdil, ale nesdělil žádné další podrobnosti.

Centrum radiotechniky na hoře Ai-Petri

Jedná se o jeden z nejznámějších vojenských objektů Velké Jalty na Krymu, píše deník Ukrajinska Pravda. Centrum radiotechniky pro dálkový průzkum a navádění sil protivzdušné obrany byl na vrcholu hory Ai-Petri vytvořen v sovětských letech. Kopule radarových konstrukcí skrývající v sobě radarové komplexy jsou velkým turistickým lákadlem. Rusové zde vytvořili jednotku 3. radiofrekvenčního pluku vzdušně-kosmických sil Ruské federace, vojenskou formaci v rámci 40. radiotechnické brigády ruských vzdušných sil.

Zdroj: Ukrinform, Ukrajinska Pravda