Putinův kumpán Kadyrov zpochybňoval českou policii ohledně kradeného koně. Jde o spiknutí západní demokracie, tvrdí

Přidat na Seznam.cz

Kůň čečenského lídra Ramzana Kaydrova jménem Zazou byl v roce 2014 zařazen na seznam sankcionovaného majetku, uvádí deník The Daily Beast. Tento víkend byl podle české policie kůň dokonce ukraden.

Ramzan Kadyrov se domnívá, že proti němu existuje spiknutí zosnované západní demokracií, kterou umožnilo zlodějům v České republice unést jeho cenného hřebce. Válečný štváč si ve středu dal pauzu od chválení ruského diktátora Putina a vyzývání k zabíjení Ukrajinců, aby uvedl na pravou míru, co se vlastně stalo s jeho koněm.

„Dnes se ukázalo, že mého koně unesli neznámí lidé. Jak je to možné? Byl snad držen na nějaké odlehlé farmě, aby ho mohli tak snadno unést? Kde je zabezpečení? Kde je chrabrá policie s demokraticky účinnými a pokročilými vyšetřovacími metodami?“ vztekal se šéf Čečenců na svém Telegramu.

O svém koni napsal, že to je šlechetné a krásné zvíře a zpochybnil zprávy, že Zazou má cenu pouhých 402 tisíc korun. Kadyrov trvá na tom, že skutečná hodnota zvířete je nejméně 223 milionů korun. „Nevěřím náhody. Zloději koní jsou něčím výjimeční: dost hloupí na to, aby ukradli sankcionovaného koně, a dost mazaní na to, aby je policie nenašla. Nevěřím tomu,“ rozčiloval se válečný štváč kvůli osudu svého koně.

Zdroje: The Daily Beast, Ramzan Kadyrov, redakce