Putinův důvěrník Medvedčuk hrozí „vysoce pravděpodobným“ jaderným útokem

Přidat na Seznam.cz

Rusko – Jak reálná je jaderná hrozba ze strany Ruska? Putinův důvěrník nyní označuje jaderný útok za „vysoce pravděpodobný“.

Vladimir Putin a jeho důvěrníci rádi chřestí jadernými šavlemi. S výhružnými prohlášeními nyní přišel i Viktor Medvedčuk. Předpověděl, že k jadernému úderu „s největší pravděpodobností“ dojde, píší deníky Frankfurter Rundschau a Junge Freiheit.

Medvedčuk: Jaderný úder v reakci na přítomnost západních vojsk na Ukrajině

Proruský ukrajinský politik, který byl v roce 2022 poslán do Ruska výměnou za ukrajinské válečné zajatce, v pátek 29. března 2024 předpověděl, že jaderný úder „s největší pravděpodobností“ přijde, protože Západ nadále usiluje o své „právo na globální nadvládu“. Podle ruské tiskové agentury Tass to Medvedčuk napsal ve svém autorském sloupku na mediální platformě Smotrim, která je v současné době nepřístupná.“

Medvedčuk poukázal na to, že evropské veřejnosti se stále tvrdí, že na Ukrajinu nebudou vysláni žádní vojáci ze zemí EU, ale „je jasné, že se nyní k tomuto procesu politicky připojují“. Politik vysvětlil, že Kyjevu již chybí lidské a materiální zdroje pro pokračování konfliktu. „Pokud budeme pokračovat ve válečné politice až do hořkého konce, dříve nebo později budou muset být nasazeny zahraniční jednotky.“ „A s největší pravděpodobností budeme v určitém okamžiku čelit jadernému konfliktu“.

Česká republika uvaluje sankce na Medvedčuka

Oligarchu Medvedčuka nedávno postihly sankce, které na něj uvalila Česká republika. Deník N s odvoláním na zpravodajské kruhy uvedl, že vlivová síť platila v hotovosti i politikům z Německa, Francie, Polska, Belgie, Nizozemska a Maďarska při návštěvách Prahy.

Praha zařadila provozovatele webu Voice of Europe (Hlas Evropy) na svůj národní sankční seznam namířený proti Rusku, za kterým stojí Medvedčuk.

Zdroje: Frankfurter Rundschau, Junge Freiheit