Putinovi je smrt jeho lidí ukradená. Válka na Ukrajině bude mnohem delší a krvavější, varuje bývalý šéf královského námořnictva

Přidat na Seznam.cz

Válka Vladimira Putina na Ukrajině není ani zdaleka u konce a bude se dále protahovat a ještě více krvácet, varoval bývalý šéf královského námořnictva admirál lord Allan West v rozhovoru pro list Daily Mail.

Ukrajina svou urputnou obranou Kyjeva a následnými protiútoky předčila očekávání, ale West říká, že nebýt dodávek západních zbraní, kyjevská vojska by se již nechala zatlačit zpět „Obávám se, že to bude mnohem delší a krvavější. Myslím, že kdybychom Ukrajině žádné zbraně nedodali, tak si myslím, že by je začali zatlačovat zpět. To znamená, že díky nám nebudou,“ řekl lord West.

Ohledně ruského prezidenta Vladimira Putina si nebral nejmenší servítky. „To, co dělá, je naprosto nepřijatelné. Je to odporný člověk. Vrhl na svět naprostou zkázu. Lidé umírají hlady, světová ekonomika se ocitla v chaosu – je to naprosto příšerný člověk.“ West narážel zejména na fakt, že Rusové posílají své vojáky v lidských vlnách proti ukrajinským opevněným pozicím a mají při tom obrovské ztráty.

Na současnou sitiuaci reagoval také generální tajemník NATO Jens Stoltenberg, který varoval, že Rusko pro nový útok shromažďuje nejméně 200 000 dalších vojáků, a zlověstně prohlásil, že „nic nenasvědčuje tomu, že by se ruský prezident připravoval na mír.“ V projevu v Jižní Koreji varoval, že se Rusko připravuje na „další válku“, napsal list Washington Examiner.

Zpravodajské informace na Západě, na Ukrajině i v Rusku naznačují, že Putin a jeho generálové hodlají podniknout nový bleskový útok ve stylu bleskové války s cílem dobýt Kyjev.

Ukrajina se obává, že tento nový útok na hlavní město se záměrem vyhrát válku by se mohl shodovat s 24. únorem – prvním výročím Putinovy invaze.

Zdroje: dailymail.co.uk, washingtonexaminer.com