Putinova agrese nezabírá: Ukrajinci sestřelí 80 % všech ruských raket

Přidat na Seznam.cz

Rusové se netají svou bezohlednou taktikou, která spočívá v bombardování nejen vojenských, ale také civilních cílů. Snaží se poničit infrastrukturu a srazit morálku ukrajinských obyvatel. Ukrajinští specialisté na protivzdušnou obranu se však od začátku invaze zlepšili a nyní dokáží sestřelit 80 % všech ruských raket, uvádí agentura Unian.

Touto statistikou se pochlubil velitel Společných sil Ozbrojených sil Ukrajiny Serhij Najev na Facebooku. Uvedl, že ukrajinský systém protivzdušné obrany sestřelí 80 % všech ruských raket vypálených na ukrajinské území.

„V některých případech je to i více. Naši specialisté protivzdušné obrany se stalo profesionálnějšími a kompetentnějšími,“ citovala facebooková stránka Velitelství Společných sil Ozbrojených sil Ukrajiny svého velitele.

Najev zároveň zdůraznil, že ukrajinské metody nejsou to jediné, co se vyvíjí. Přizpůsobují se i ruské okupační síly. Rusové mění svou taktiku a metody použití zbraní pro vzdušný útok ve snaze překonat nyní už zkušené obránce ukrajinského vzdušného prostoru.

Podle Najeva proto po každém ruském útoku, ať už jde o úspěšný, nebo neutralizovaný útok, provádí analýzu. Tu pak předkládají velitelům a oni přijímají rozhodnutí, aby bylo síto protivzdušné obrany ještě jemnější a propustilo co nejméně ruských raket.

Zdroje: Unian, Velitelství Společných sil Ozbrojených sil Ukrajiny