„Putine, shoř v pekle,“ vzkazuje český europoslanec Tomáš Zdechovský poté, co Rusové zasáhli ukrajinské transfuzní centrum

Přidat na Seznam.cz

Europoslanec za KDÚ-ČSL Tomáš Zdechovský se netají svým odporem vůči ruské invazi na Ukrajinu. V jednom ze svých nedávných příspěvků na svém Twitteru se rozhořčil kvůli ruskému útoku na ukrajinské transfuzní centrum, o kterém jsme psali v tomto článku.

„Rusové jsou opravdu chudáci. Poslat bombu na transfuzní centrum v Charkovské oblasti je odporná prasárna. Putine, shoř v pekle!“ pustil se do ruského diktátora europoslanec a odsoudil útok na lékařskou instituci. Sám Zdechovský je ohledně své podpory Ukrajiny dost vokální, například sdílí příspěvky Ministerstva obrany Ukrajiny o ruských ztrátách.

Kromě Zdechovského odsoudil útok na transfuzní centrum také český ministr zahraničních věcí Jan Lipavský. Podle něj je útok na transfuzní oddělení v Charkovské oblasti důkazem nelidského chování Rusů. „Všichni, kdo jsou zodpovědní za tento teroristický čin, musí být potrestáni a Česko pro to udělá vše, co bude moci“ slíbil politik na svém Twitteru.

Ruský útok na transfuzní centrum

Ruská naváděná střela zasáhla transfuzní centrum na severovýchodě Ukrajiny, zabila dva lidi a čtyři zranila, informuje BBC s odvoláním na ukrajinské úřady.

Snímek hořící budovy, kterou zpustošil ruský útok, zveřejnil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. „Zvířata, která ničí vše, co chce pouze žít. Porážka teroristů je otázkou cti pro každého, kdo si váží života,“ vyjádřil se prezident k útoku.

Zdroje: Tomáš Zdechovský, Jan Lipavský, BBC