Putin žije se svou milenkou v honosném paláci. Architekt odhalil fotografie

Přidat na Seznam.cz

Vladimir Putin je jedním z nejbohatších Rusů na světě. Prezident Ruské federace si žije na vysoké noze a dává to najevo i své milence. Údajně spolu mají žít v přísně střežené vile stovky kilometrů od Moskvy. Za její výstavbou však stojí řada otazníků.

Ruský prezident Vladimir Putin (70) a jeho přítelkyně Alina Kabajevová (39) mají společně žít v přísně střežené vile nacházející se na venkově několik kilometrů od Moskvy. Podle deníku The Telegraph, který se odvolává na webové stránky projektu, je součástí rozlehlého sídla i dětské hřiště pro jejich malé děti. Kabajevová je známá nejen v Rusku, neboť se jí podařilo získat zlatou olympijskou medaili v gymnastice.

Kabajevová, známá svým tajnůstkářským životním stylem, byla odhalena jako majitelka mnoha dalších luxusních nemovitostí po celém Rusku, včetně bytu v Soči, který je považován za největší v Rusku. Nemovitosti gymnastky byly napsány na její příbuzné, včetně její starší babičky.

Vila ze dřeva

Honosné sídlo o rozloze tisíce metrů čtverečních bylo postaveno výhradně ze dřeva a ve stylu ruské dači. Na stavbě se podílela společnost Jurije Kovalčuka, známého také jako Putinův bankéř. V letech 2016-2020, kdy vila ještě nebyla postavena, satelitní snímky odhalily, že v nedalekém lese se nachází dětské hřiště. Měli ho navštěvovat příbuzní Aliny Kabajevové a jejich děti, píše deník Metro.

Pouze pro soukromé účely

Vila Kabajevové se nachází necelý kilometr od Valdaje. Toto místo využívá vládce Ruska k soukromým účelům, nesetkává se zde ani s kremelskými úředníky a nepořádá zde žádná oficiální setkání. Fotografie honosného domu patří stavebnímu manažerovi, který na objektu pracoval do roku 2005. Ukazují interiér, který byl inspirován Putinovým rodným Petrohradem a státním muzeem Ermitáž, uvádí Daily Mail.

Okrádání státu

Dokumenty, odhalují, jak Putinovi kumpáni a jejich firmy napumpovali peníze do kyperské společnosti Ermira, které byly později použity při nákupu pro zajištění potřeb Putina a jeho rodiny. Ruský vůdce byl také obviněn z hromadění zisků z prodeje vodky Putinka. Vlastnická práva byla opakovaně převáděna mezi jeho přítelem z dětství Arkadijem Rotenbergem a kyperskou společností.

Zdroje: The Telegraph, Daily Mail, Metro