Putin žádnými raketami nevyhrožoval, Johnson lže! Ohradil se mluvčí Ruské federace Peskov

Přidat na Seznam.cz

Dnes ráno se objevila informace, že bývalý premiér Velké Británie, Boris Johnson, ve svém dokumentu řekl, že mu Putin vyhrožoval raketami. Reakce ze strany Kremlu byla rychlá a jeho mluvčí vše popírá, uvedla Sky news.

Prezident Vladimir Putin měl do telefonu říci, že Johnosovi nechce ublížit, ale raketou by to trvalo jednu minutu. O Johnsonově tvrzení jsme vás informovali v tomto článku.

Kreml označil Borise Johnsona za lháře a popřel tvrzení expremiéra, že mu Vladimir Putin vyhrožoval, že ho zabije raketou v telefonátu před ruskou invazí na Ukrajinu.

„Nebyly tam žádné hrozby raketami. Buď je to záměrná lež – takže se musíte zeptat pana Johnsona, proč se rozhodl to tak říci, nebo to byla nevědomá lež a ve skutečnosti nerozuměl tomu, o čem s ním Putin mluví,“ řekl mluvčí Peskov.

Peskov tvrdí, že prezident Putin řekl Johnsonovi, že pokud Ukrajina vstoupí do NATO, znamenalo by to, že rakety USA nebo NATO umístěné poblíž ruských hranic budou schopny dosáhnout Moskvy během několika minut, a naznačil, že mohlo dojít k nedorozumění. Poté dodal, že pokud je tato pasáž ze strany expremiéra Johnsona takto chápána, tak je to velmi nepříjemná situace.

Johnson, který se stal klíčovým podporovatelem administrativy ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v měsících po ruské invazi, učinil toto tvrzení v rámci nového seriálu BBC Two, který se zabývá tím, jak se Západ potýkal s Putinem v letech před válkou.

Zdroj: Sky news, BBC Two