Putin vyzývá ruské ženy, aby měly osm nebo více dětí. Souvisí to s rostoucím počtem obětí války proti Ukrajině. Sám veřejně přiznal pouze dvě děti

Přidat na Seznam.cz

V souvislosti s rostoucím počtem mrtvých ve válce na Ukrajině, vyzývá Putin ruské ženy, aby měly „osm nebo více“ dětí. Ruský prezident řekl, že početné rodiny jsou „cílem pro nadcházející desetiletí“, píše deník Independent.

Vladimir Putin vyzval ruské ženy, aby měly osm i více dětí, a aby se velké rodiny staly „normou“. Souvisí to s rostoucím počtem obětí jeho války proti Ukrajině. Podle údajů vedených Kyjevem porodnost v Rusku od 90. let neustále klesá. Od začátku konfliktu na Ukrajině má Rusko více než 300 000 obětí.

V úterním projevu prostřednictvím videohovoru na Světové ruské lidové radě v Moskvě Putin uvedl, že zvýšení počtu ruské populace bude „naším cílem pro nadcházející desetiletí“. Konferenci vede hlava ruské pravoslavné církve, patriarcha Kirill a zúčastnili se jí zástupci dalších tradičních náboženských organizací Ruska. Jejím tématem byla „Současnost a budoucnost ruského světa“.

„Mnoho našich etnických skupin si zachovalo tradici silných vícegeneračních rodin se čtyřmi, pěti nebo i více dětmi. Vzpomeňme si, že ruské rodiny, mnohé naše babičky a prababičky měly sedm, osm, nebo dokonce více dětí,“ řekl Putin.

„Zachovejme a oživme tyto vynikající tradice. Početné rodiny se musí stát normou, způsobem života všech ruských národů. Rodina není jen základem státu a společnosti, je to duchovní fenomén, zdroj morálky,“ dodal Putin, jak píše deník NDTV,

Putin a jeho děti

Putin sám veřejně přiznal pouze dvě děti – dcery své bývalé manželky Ludmily, Marii Voroncovovou a Katerinu Tichonovou, na které byly po loňské invazi uvaleny americké sankce.

Nicméně v ruském tisku se již dlouho šušká, že má několik dalších potomků z románků s milionářkou Světlanou Krivonogichovou a olympijskou vítězkou, gymnastkou Alinou Kabajevovou.

Zdroj: Independent, NDTV