Putin varuje Západ před následky útoků Ukrajiny na ruské území

Přidat na Seznam.cz

Vladimir Putin vyjádřil kritiku směrem k západním novinářům kvůli jejich údajnému nezobrazování ostřelování ruského příhraničního města Belgorod. Putin tvrdí, že současná situace byla zapříčiněna samotnými ukrajinskými silami, píšou aktuality.sk.

Během své návštěvy Uzbekistánu ruský prezident v úterý varoval, že pokud západní země umožní Ukrajině použít jejich zbraně k útokům na ruském území, bude to mít závažné důsledky.

„Tato neustálá eskalace může vést k vážným následkům,“ uvedl Putin.

Hrozby ze strany Putina „V Evropě, obzvláště v malých státech, by si měli uvědomit, s čím si zahrávají. Měli by na to pamatovat, když jde o země s malými a hustě osídlenými územími…“ Státy by podle něj měly mít tuto skutečnost na paměti dříve, než budou mluvit o útocích směřovaných proti Rusku. Putin dále kritizoval západní novináře za to, že neinformují o ostřelování ruského pohraničního města Belgorod a dalších přilehlých oblastí, zmiňuje ta3.

„Všichni jen mluví o tom, že Rusko zahájilo novou ofenzivu a útočí na Charkov, ale ani slovo o tom, co k tomu vedlo,“ upozornil Putin s tím, že Ukrajina si tuto situaci „přivodila sama“ a „sklízí plody svých činů“. Putin varoval, že „totéž by se mohlo stát, pokud budou použity vysoce přesné zbraně dlouhého doletu“. Putin to řekl v reakci na otázku novináře ohledně diskuse o návrhu umožnit ukrajinským ozbrojeným silám použít západní zbraně dlouhého doletu k napadení ruského území.

Zdroj: aktuality.sk, ta3