Putin sobě a svým kumpánům zvýšil platy. Přilepšili si šéfové bezpečnostních složek i válečný štváč Medveděv

Přidat na Seznam.cz

Ruský prezident Vladimir Putin podepsal dekrety o 5,5% zvýšení platů některých kategorií státních zaměstnanců od 1. října 2023, uvádí server Ukrainska Pravda s odvoláním na ruská média.

Server The Moscow Times zveřejnil seznam úředníků, jejichž platy budou zvýšeny. Jsou to samotný diktátor Putin, bývalý prezident Dmitrij Medveděv a věrný Putinův kumpán a válečný štváč, předseda Vyšetřovacího výboru, generální prokurátor Igor Krasnov, ruští poslanci, někteří vedoucí federálních výkonných orgánů a další státní zaměstnanci.

Podle oficiálních údajů si Putin v roce 2021 vydělal 10.202 milionů rublů (zhruba 2,458 milionu korun), Medveděv v roce 2021 přiznal 8,35 milionu rublů (zhruba 2 miliony korun).

Na seznamu vysokých ruských úředníků, kterým se zvýší plat, jsou i členové územní volební komise Sírius, relativně nového federálního území na pobřeží Černého moře.

Co je Sírius?

Území Sírius je prvním ruským federálním územím, které nechal Putin vytvořit. Vznikl v roce 2020 vyčleněním Imeretijské nížiny z Adlerského okresu v Soči. Podle Putina byla tato iniciativa vedena potřebou rozvíjet olympijský a ekologický odkaz.

Zdroje: Ukrainska Pravda, The Moscow Times