Putin si má zavolat s tureckým prezidentem. Erdogan dostal pár hodin před hovorem žaludeční chřipku a musel odvolat svá předvolební setkání

Přidat na Seznam.cz

Živý televizní rozhovor s Erdoganem začal v úterý s devadesátiminutovým zpožděním – po deseti minutách byl rozhovor navíc uprostřed otázky náhle přerušen reklamou, uvádí britský server The Sun.

Žaludeční chřipka

Recep Tayyip Erdogan se k vysílání vrátil a trval na tom, že během kampaně onemocněl žaludeční chorobou. „Včerejšek a dnešek byly náročné. Proto jsem dostal žaludeční chřipku,“ snažil se rozptýlit obavy svých voličů a příznivců a poprosil diváky o odpuštění za zdržení.

Poté ale turecký prezident zrušil plánovaná předvolební shromáždění ve středu a ve čtvrtek s tím, že místo toho bude na radu lékaře odpočívat doma. K události došlo pár hodin předtím, než se Putin prostřednictvím videohovoru zúčastnil slavnostního otevření prvního tureckého jaderného reaktoru.

Rusové nic nevědí

Elektrárnu postavila ruská státní společnost pro jadernou energii Rosatom poté, co byl projekt zahájen v roce 2010 mezivládní dohodou mezi Ankarou a Moskvou. Erdogan se k setkání připojí rovněž prostřednictvím videa, neboť odpočívá doma.

Ještě před slavnostním ceremoniálem se ruský diktátor Vladimir Putin telefonicky spojí s Erdoganem. Novinářům to řekl mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov, jak informovala státní ruská tisková agentura TASS.

Podle agentury TASS Kreml nic neví o zdravotních problémech tureckého prezidenta. I navzdory těmto problémům se má telefonát uskutečnit.

Zdroje: The Sun, TASS, redakce