Putin poprvé přiznal, že západní sankce mají negativní dopad na ruskou ekonomiku

Přidat na Seznam.cz

Ruský diktátor Vladimir Putin připustil, že západní sankce uvalené na Rusko kvůli jeho invazi na Ukrajinu mohou negativně ovlivnit ekonomiku země, jak 29. března uvedla ruská státem kontrolovaná agentura RIA Novosti.

Podle deníku Kyiv Independent se Putin vyjádřil na setkání ruské vlády. „Sankce mohou mít skutečně negativní vliv na ekonomiku,“ řekl Putin. ,,V tomto ohledu musíme zajistit udržitelný růst domácí poptávky,“ pokračoval diktátor a vyzval vládu, aby jednala rychle a nenechala se omezovat zbytečnou byrokracií.

Putin již dříve opakovaně tvrdil, že sankce uvalené na Rusko neměly žádný vliv na ekonomiku země. Až nyní potvrdil, že zabírají kroky Západu, které jeho lídři podnikají pro to, aby zpomalili Ruskou ekonomiku a tím pádem i kremelskou válečnou mašinerii.

Bude hůř

Evropská rada 25. února oznámila, že přijala desátý balíček sankcí proti Rusku a těm, kdo podporují jeho válku proti Ukrajině. „Dnešní desátý balíček sankcí je zaměřen proti těm, kteří se podílejí na pokračování této brutální války,“ napsal nejvyšší diplomat Evropské unie Josep Borrell na Twitteru.

Jsou to opatření, která se týkají bankovního sektoru, přístupu k technologiím dvojího užití a vyspělým technologiím, vysvětlil Borrell a dodal, že lídři Západu zůstávají jednotní v jejich odhodlání zpomalit ruskou válečnou mašinerii.

Zdroje: RIA Novosti, Kyiv Independent, Josep Borrell