Putin oznámil nové kroky proti Západu: Chystá zvýšení bezpečnostních opatření

Přidat na Seznam.cz

Ruský prezident Vladimir Putin v úterý nařídil Federální bezpečnostní službě (FSB), aby posílila své aktivity proti špionážním a sabotážním operacím Ukrajiny a Západu proti Rusku.

V projevu k představitelům Federální bezpečnostní služby Putin uvedl, že služba musí zastavit sabotážní skupiny pronikající do Ruska z Ukrajiny, posílit ochranu klíčové infrastruktury a zabránit jakýmkoli pokusům západních bezpečnostních služeb oživit teroristické nebo extremistické buňky na ruském území, jak uvádí portál BDNews24.

,,Západní zpravodajské služby byly v Rusku tradičně vždy aktivní a nyní sem vyslaly další personál, technické a jiné prostředky, aby pracovaly proti nám. Musíme reagovat podobně,“ řekl ruský prezident Vladimir Putin ve svém projevu, jehož slova cituje CNBC.

Ruský prezident dále pověřil Federální bezpečnostní službu, aby zabránila nelegálnímu přísunu zbraní do Ruska a posílila bezpečnost ve čtyřech oblastech Ukrajiny, které Moskva částečně obsadila během invaze a prohlásila je za součást svého území.

Zdroje: BDNews24, CNBC