Putin nehledá východisko z války na Ukrajině, může zahájit ještě krvavější válku. Putin předložil zákony, které o tom svědčí

Přidat na Seznam.cz

Ukrajinský ombudsman Dmytro Lubinets vyjádřil svůj názor, že Putin nehledá východisko z války na Ukrajině. Upozornil, že ruský prezident předložil Státní dumě Ruské federace návrh zákona, který by zrušil nutnost informovat mezinárodní organizace o zavedení nebo ukončení válečného či výjimečného stavu v Rusku, píše deník TSN.

Ruský prezident nedávno předložil Státní dumě Ruské federace návrh zákona, který by zrušil nutnost informovat mezinárodní organizace, jako je OSN nebo Rada Evropy, o zavedení nebo ukončení válečného či výjimečného stavu v Rusku. Tento krok ruského prezidenta Vladimira Putina naznačuje, že nehledá východisko z války na Ukrajině, ale připravuje se na ještě větší válku, upozornil na Facebooku ukrajinský ombudsman Dmytro Lubinets.

Ombudsman uvedl, že sankce proti Rusku a poskytnutí zbraní Ukrajině, to by měla být reakce mezinárodního společenství na záměrné nerespektování mezinárodního humanitárního práva ze strany Ruska.

„Ruská agrese ukázala, že zločinný režim nejvyššího ruského vedení se nezastaví na Ukrajině, ale může zahájit ještě krvavější válku v Evropě. Rusko je hrozbou pro bezpečnost celého demokratického světa!“ dodal Lubinec.

Putin plánuje obsadit další země

Jak uvedl deník Glavred, ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj již dříve řekl, že pokud Ukrajina padne, ruský diktátor Vladimir Putin se nezastaví. Dalšími cíli agresorské země Ruska mohou být Moldavsko a pobaltské země. Tajemník Rady národní bezpečnosti a obrany Oleksij Danilov se zároveň domnívá, že po Ukrajině by se Putin přesunul do Kazachstánu.

Zdroj: TSN, Glavred