Putin má Parkinsonovu chorobu, jeho dny jsou sečteny a čeká ho náhlý konec, tvrdí bývalý šéf britských agentů

Přidat na Seznam.cz

Bývalý šéf rozvědky MI6 varoval, že dny nemocného Vladimira Putina jsou sečteny, protože mu hrozí, že bude odvezen do nemocnice, píše deník The Sun.

Již několik měsíců se šíří zvěsti o údajně špatném zdravotním stavu sedmdesátiletého ruského vůdce, kterému nahrává jeho nafouklý obličej a třesoucí se nohy. Sir Richard Dearlove, bývalý šéf MI6 tvrdí, že s ním rozhodně něco není v pořádku a nejpravděpodobnějším vysvětlením je diagnóza Parkinsonovy choroby.

Deník Daily Mail již dříve zveřejnil uniklé špionážní dokumenty, které podle všeho potvrzují, že Putin má rakovinu slinivky a Parkinsonovu chorobu v raném stadiu.

Ruský prezident byl také vyfotografován s podezřelými stopami po kapačkách na hřbetu ruky, což posílilo zvěsti, že trpí rakovinou a ochromujícími bolestmi. Zpravodajec Richard Dearlouve varoval, že předpoklady pro jeho konec jsou aktuální, protože Putinova chaotická válka na Ukrajině pokračuje.

Bývalý šéf špionáže také naznačil, že Putinova zvýšená izolace by mohla souviset s jeho nemocí.

„Můj názor je, že s ním stále není něco v pořádku, a to ze zdravotního hlediska. Nejsem lékař, ale vím, že ho řada lidí pozorně sledovala, a podle nich je nejpravděpodobnějším vysvětlením Parkinsonova choroba.“ Vzhledem k tomu, že zdravotní stav ruského vůdce se údajně zhoršuje, Dearlove uvedl, že Putin by mohl být „převezen“ do sanatoria a už se zkrátka nikdy neobjevit.

„Když jsem mluvil s někým ze střední Evropy, koho považuji za docela dobře informovaného, říkal, že teď jsou předpoklady pro to, aby nastal docela náhlý konec Putinovy vlády nebo Putina samotného.“

Putinovy možnosti jsou podle něj omezené – a další mobilizace bude v Rusku nesmírně nepopulární.

„Ruská armáda si vede velmi špatně. Očekávali, že vstoupí do Kyjeva, svrhnou režim a nastolí loutkový režim. Víme, že se to nestalo, a on se jen dostává hlouběji a hlouběji do toho, co vypadá jako nevyhratelná válka.“ hodnotí výsledky ruské armády Dearlove.

„Mohlo by dojít k převratu uvnitř Kremlu. Nemyslím si, že v Rusku dojde k lidovému povstání, ale vzhledem ke katastrofální situaci, ve které se nacházejí, musí být v současném vedení obrovské napětí,“ říká Sir Richard s tím, že válka je jednoznačně ruskou katastrofou.

„Stále více inteligentních Rusů si musí uvědomovat, že je v obtížné situaci -zejména teď, když se Západ připravuje na dodávky tanků. Jsou možné pouze dva konce. Jedním je vítězství a druhým kompromis. Putin je v zoufalé situaci – ale co udělá, aby zvítězil? Vypadá to pro něj dost hrozivě. Konec Putinova režimu si vyžádají okolnosti. Předpoklady pro jeho konec už zjevně existují. Myslím, že už teď je v katastrofální situaci,“ uzavírá Dearlove.

Zdroje: thesun.co.uk, dailymail.co.uk