Putin je smrtelně nemocný. Zemře brzy a válka skončí ještě před jeho úmrtím, tvrdí šéf ukrajinské rozvědky

Přidat na Seznam.cz

Kyrylo Budanov v rozhovoru pro americký deník ABC News prohlásil, že ruský diktátor Vladimir Putin trpí nevyléčitelnou smrtelnou nemocí. Na otázku reportérky reagoval s kamenným obličejem a nezaváhal ani vteřinu. Odvolává se na lidské informační zdroje blízké ruskému prezidentovi. Jejich identitu samozřejmě nemůže prozradit a proto nelze nezávisle ověřit pravdivost jeho tvrzení.

Už dlouhou dobu kolují zvěsti o tom, že s ruským prezidentem něco není v pořádku. Jeho obličej je podivně opuchlý a v rozhovorech křečovitě svírá opěrky židle. Kreml však podobné hypotézy důsledně odmítá. To by to nebyl ruský diktátor, tedy prezident, aby ho mohla potkat nějaká slabost. Tomu aspoň věří ruské propagandistické kanály. Nezbývá jim, než nadále budovat zdání, že Putin je vznešeným, neotřesitelným, neomylným a nedostižným státníkem a vůdcem. Jakékoliv přiznání slabosti – i kdyby to byla nemoc, která může vlastně postihnout každého, ať je jak chce velký či malý – je neodpustitelné.

Putinovi dochází čas

Šéf ukrajinské rozvědky je však jiného názoru. Reportérce řekl, že Putina jeho choroba trápí už dlouho. „Myslíme si, že má rakovinu,“ prohlásil Budanov. A jak to ví? Na takovou otázku sebevědomě odpověděl, že to prostě vědí. To se ostřílené novinářce nezamlouvalo, doléhala na špiona, odkud to ví, zda má důkazy, nebo zdroje. Budanov váhavým tónem přiznal, že to mají z „lidských zdrojů blízko Putinovi.“

Podle něj diktátorovi nezbývá moc času. Smrt si pro Putina dle jeho vlastních slov přijde „velice rychle“. A až se tak stane, tak jeho místo zaujme někdo jiný. Na to se reportérka zeptala, zda Putinova smrt válku ukončí. Šéf rozvědky si to nemyslí. Je toho názoru, že válka skončí ještě než před Putinovou smrtí, což reportérku překvapilo a zaskočilo.

Nejmocnější zbraň – informace

Informace, které Kyrylo Budanov předal reportérce samozřejmě nelze ověřit z nezávislých zdrojů. Kdo ví, co se odehrává za přísně střeženou oponou vysoké ruské politické scény. Jeho vyjadřování, mimika a řeč těla nasvědčují, že žije v úplně jiném světě, než obyčejní smrtelníci.

Je obyvatelem dimenze, kde mají právě informace větší vliv na vedení války než tanky, granáty a kalašnikovy. Pokud ale někdo skutečně má důkazy, že Putin skutečně trpí nějakou chorobou, tak to bude určitě šéf Ukrajinské rozvědky.

V takové situaci samozřejmě nemůže uvést zdroj, ze kterého tuto informaci má, jako kdyby uváděl citaci v seminární práci. To by jeho zdroj stálo život.

Zdroje: ABC News, Anton Geraščenko