Putin je nezastavitelný. Státy NATO musí bojovat s Ruskem, tvrdí Chodorkovskij

Přidat na Seznam.cz

Jediná šance, jak ukončit válku na Ukrajině je přímý boj členských států NATO s Ruskem. O této strategii je přesvědčený Michail Chodorkovskij, někdejší ruský oligarcha, který se v dnešní době řadí mezi vrchní odpůrce kremelského režimu. Dále dodal, že jediný způsob zastavení ruské agrese je třetí světová válka, píše deník Daily Mail.

Bývalý vlivný oligarcha a jeden z nejbohatších lidí v Rusku, Michail Chodorovskij, který se postavil ruskému režimu, skončil ve vězení a nyní žije v britském exilu.

,,Západ by se měl smířit s tím, že je v přímé válce s Ruskem. Podpora Ukrajiny podle něj bohužel nestačí, tudíž by byl zapotřebí přímý konflikt,“ dodal Chodorovskij. Přestože existuje reálná hrozba jaderné války, přesto by nebylo na místě tvrdit, že konflikt mezi NATO a Ruskem by byl definitivně „třetí světovou válkou“, vypověděl list Alarabiya.

Putin se nezastaví

,,Čím dříve dojde státům NATO, že musí proti ruské agresi skutečně bojovat, tím lépe, protože Putin se nezastaví,“ dodal. Podle bývalého ruského oligarchy je Putinův režim závislý na válce, a proto v ní bude Rusko pokračovat dokud to jenom půjde.

„Putin se může na chvíli zastavit, aby stabilizoval dobytá území, ale pak bude pokračovat,“ sdělil ruský podnikatel a zároveň dodal, že Moskva je schopná mobilizovat i muže z anektovaných území. Ukončení války se v blízké době nejspíš nedočkáme.

Zdroj: Daily Mail, Alarabiya