Putin dle slov ukrajinských zpravodajců zuří kvůli zásahu stíhačky Su-57 na ruském území

Přidat na Seznam.cz

Reakce Kremlu a osobně diktátora Vladimira Putina na sestřelení nejnovější a nejmodernější stíhačky Su-57 je velmi bouřlivá a citelná, informoval o tom mluvčí Obranné rozvědky Ukrajiny Andrij Jusov.

Včera, 9. června, rozvědka oznámila, že na letišti Achtubinsk v Astrachaňské oblasti byl sestřelen letoun Su-57. Poškození potvrdily zejména satelitní snímky. Nebylo však zveřejněno, kdo nebo co ruský letoun zasáhlo, píše deník RBC-Ukraine.

„Můžeme pouze konstatovat vznik škody. Samotnou operaci nemůžeme ani potvrdit, ani vyvrátit. Ale ano, je to skvělá zpráva: Putin je opravdu rozzuřený a reakce v Kremlu je velmi horká a hmatatelná. Protože se snažili Su-57 pečlivě ukrýt a chránit. A tyto Su-57 nikdy nevstoupily do ukrajinského vzdušného prostoru, protože se bály sestřelení,“ řekl Jusov.

Podle Jusova ruští teroristé přeháněli vlastnosti stíhačky Su-57, aby ji mohli prodat a uplatnit se na mezinárodním trhu se zbraněmi. Letoun byl zejména používán k raketovým útokům na ukrajinské civilní cíle a proto si trest zasloužil, píše portál Korrespondent.

„Jsou zveřejněny satelitní snímky, které jasně ukazují porážku jednoho letounu. Na potvrzení si ještě musíme počkat,“ dodal. Zároveň poznamenal, že šlo o poškození, nikoliv o zničení. Diagnostika stíhačky zabere značný čas, stejně jako její obnovení.

„A pokud mluvíme o tom, že se jedná Su-57, pro Putinovu armádu, pak minus jakákoli jednotka je vážnou ranou pro schopnosti nepřítele,“ řekl mluvčí obranného zpravodajství.

Zdroj: RBC-Ukraine, Korrespondent