Proč se o Bachmut vedou tak tvrdé boje? Ukrajinský důstojník vysvětlil situaci nejkrvavějšího bojiště celé války

Přidat na Seznam.cz

Důstojník ozbrojených síl Ukrajiny Oleksandr Kravcov vysvětlil, proč ukrajinská armáda již několik měsíců drží město Bachmut v Doněcké oblasti, a to i navzdory obrovským ztrátám, uvádí agentura Unian.

Ve vysílání stanice FREEDOM TV uvedl, že podle jeho názoru je město Konstiantynivka mnohem vhodnějším cílem pro ruské okupační síly. Místo toho se ale Rusové snaží o dobytí Bachmutu, aby si ruská armáda vylepšila pověst. Byla by to pro Rusy až příliš velká potupa, kdyby po obrovských ztrátách a mnohaměsíčních bojích vzdali své úsilí dobýt Bachmut, který se pro ně stal symbolem.

„Konstiantynivka je klíčem k celé doněcké aglomeraci – otevírá cestu k Slovjansku, Kramatorsku a Družkovce. A Bachmut stojí stranou a je pro ně jen symbolem. Bojují tam už dlouho. A mně se líbí, že naše společnost chápe, že Bachmut je pevnost. My ale nejsme povinni pro tuto pevnost obětovat všechno. Je to pevnost, kterou Ozbrojené síly Ukrajiny používají k odporu a opotřebování nepřítele,“ vysvětlil důstojník Kravcov.

Čas na zbraně

Podle něj velení ukrajinských sil využívá Bachmut k získání času. Během těchto měsíců obrany, kdy se neutuchající příliv ruské agrese rozbíjí o útes zvaný Bachmut, mohla Ukrajina udržet nejnovější zbraně a munici a zároveň zahájila výzkum nových útočných jednotek.

Zároveň podotknul, že Rusové používají hlavně členy Wagnerovy skupiny, aby ve vlnách útočili na Bachmut. Podle něj Bachmutský mlýnek na maso, jak se neblaze proslulému bojišti přezdívá, zocelil ukrajinskou armádu. Díky němu se ukrajinští obránci stali zkušenější.

Zdroje: Unian, FREEDOM TV