Problémy na pražském letišti: Cestující čekají hodiny na svá zavazadla, v zahraničí jsou bez spodního prádla i léků

Přidat na Seznam.cz

Pražské letiště Václava Havla se nyní potýká s velkým problémem. Turisté si totiž začali stěžovat na to, že na své osobní zavazadla musí čekat i několik dnů. Největší problém to představuje při cestě do zahraničí, kdy někteří lidé zůstali bez spodního prádla i důležitých léků.

Letiště Václava Havla v Praze čelí problémům s odbavováním zavazadel kvůli hustému leteckému provozu. Cestující se tak setkávají s delším čekáním na svá zavazadla jak v cílových destinacích, tak přímo v domácí metropoli. Kvůli těmto komplikacím letiště doporučuje cestujícím, aby si do příručního zavazadla zabalili nezbytné léky a hygienické potřeby. Tuto informaci letiště zveřejnilo v úterý na svém profilu na sociální síti X.

Letiště Václava Havla v Praze informuje na svých webových stránkách o možných zpožděních při vykládání zavazadel po příletu na letiště. Tato situace je způsobena častými zpožděními letů, náhlým nedostatkem nakládacího personálu, zejména během špičky, a rovněž přetížením leteckého provozu„Na Letišti Václava Havla Praha může dojít ke zpoždění při vykládání zavazadel po příletu. Důvodem jsou častá zpoždění letů, náhlý nedostatek nakládacího personálu, zejména v době špičky, a také přetížení leteckého provozu,“ uvedlo letiště na svých webových stránkách.

Cestující čekají hodiny na svá zavazadla

V úterý se navíc na sociálních sítích letiště omluvilo za zpoždění omluvila s tím, že na řešení situace usilovně pracuje a zavazadla do konkrétních destinací posílá vždy nejbližším dostupným letem, aby se k cestujícím dostala co nejrychleji. „V nadcházejících dnech doporučujeme cestujícím, aby si na palubu letadla vzali základní léky a toaletní potřeby,“ doporučilo letiště. Od úterý od 15 hodin zprovoznilo Letiště Václava Havla v Praze telefonní linku 220 111 444. Na tuto linku mohou volat cestující, kteří nenašli svá zavazadla ve své destinaci. 

Letiště upozorňuje, že v současné době dává prioritu nakládání zavazadel na odlety, což může vést k zpožděním ve vykládání zavazadel po příletu do Prahy.  Cestujícím, kteří nechtějí čekat na svá zavazadla přímo na letišti, letiště doporučuje vyplnit reklamační formulář buď přímo na reklamačním oddělení, nebo na webových stránkách příslušné letecké společnosti. Zavazadla pak odbavovací společnost doručí na uvedenou adresu, a to bezplatně.

Zdroje: redakce, autorský text, Letiště Praha, síť X