Probíhá „velká bitva“ o kontrolu nad logistickými trasami u Časiv Jar

Přidat na Seznam.cz

Ruské vojenské síly pokračují v útoku na město Časiv Jar a blízké oblasti v Doněcké oblasti v rámci boje o kontrolu strategických logistických tras, jak 2. května agentuře Interfax Ukrajina sdělil mluvčí skupiny vojsk Chortycja Nazar Vološin. Informuje o tom The Kyiv Independent a Ukrainska Pravda.

Časiv Jar

Časiv Jar, který se nachází přibližně 10 km západně od Bachmutu a 50 km severně od Avdijivky, měst obsazených Ruskem v květnu 2023, respektive v únoru 2024, zůstává podle březnových prohlášení ukrajinské armády ohniskem pro ruské síly, jejichž cílem je postup směrem ke Košťantince, Kramatorsku a Slovjansku.

Vološin vysvětluje, že ruské jednotky se pokoušejí obejít ukrajinskou obranu tím, že postupují přes obce Bohdanivka a Ivanivske, aby se zmocnily kontroly nad Časiv Jarem. Jejich cílem je rozbít ukrajinské opěrné body, včetně Časiv Jaru, a ponechat tak ukrajinské síly zranitelné a s omezenými obrannými pozicemi.

Výhodné pozice

„Okupanti usilují o zajištění výhodných pozic, zejména v okolí Chasiva Jaru, aby mohli rozšířit svou územní kontrolu a zaměřit se na další města, jako jsou Kostiantynivka, Družkivka, Slovjansk a Kramatorsk,“ uvedl Vološin.

„Naše sekundární obranná linie je zesílena a naše obranné síly jsou připraveny zasáhnout nepřítele,“ dodal. Vološyn navíc odmítl tvrzení, že ruské síly prorazily kanál Siverskij Doněc-Donbas, aby postoupily směrem ke Kramatorsku.

Zdroj: The Kyiv Independent, Ukrainska Pravda