Připravte se na totální útoky na ruském území, znervózněl představitel Kremlu

Přidat na Seznam.cz

Po nedávných útocích na ruskou leteckou základnu Engels a další základnu v Rjazaňské oblasti na území Ruska by se Rusko mělo mít na pozoru před dalšími ukrajinskými údery na ruské území, varoval o víkendu poslanec Státní dumy Andrej Gurulev.

„Není třeba se nechat překvapit, musíme být připraveni na všechno – dříve nebo později jim dodají (NATO) všechno – zbraně jakéhokoli dosahu, tanky, letadla, musíme s tím počítat a připravit se na to,“ uvedl Gurulev na Telegramu.

„Vidíme, že se snaží zasáhnout naše základny, hromadí vojska, hromadí materiální zdroje,“ řekl Gurulev s odkazem na útoky a varoval, že se mohou rýsovat další útoky na ruské zdroje, informuje The DailyBeast.

Zatímco Ukrajina se již dříve zaměřila na ruské subjekty na Krymu, poloostrově, který Rusko nelegálně anektovalo od Ukrajiny v roce 2014, útoky z minulého týdne na ruském území odhalily, že ukrajinské bezpilotní letouny dlouhého doletu mohou být schopnější, než bylo dosud známo – a že ukrajinské úřady mohou mít větší zájem bojovat na ruském území.

Moskva je nervózní

Původně ruské úřady uváděly, že ruská protivzdušná obrana útoky zachytila, ale Gurulevovo přiznání, že Rusko by se mělo mít na pozoru před dalšími ukrajinskými útoky, by mohlo signalizovat, že výbuchy na ruských leteckých základnách Moskvu znervózňují.

Útoky v Rusku odhalily mezery v ruské obraně, Gurulev se snažil ujistit, že Rusko je připraveno pokračovat v útocích na Ukrajinu.

„Na území Ukrajiny bychom samozřejmě chtěli další škody,“ řekl Gurulev. „Stále máme velké množství kritických zařízení, která bychom rádi vyřadili z provozu.“ Rusko útočí na kritickou infrastrukturu na Ukrajině a nechává Ukrajince po celé zemi bez proudu od začátku října v reakci na ukrajinské útoky na Krym.

Jak uvedl Radiožurnál, podle prohlášení ukrajinského prezidenta Zelenského je aktuálně bez proudu 12 milionů lidí.

Ukrajina se k nedávné sérii útoků v Rusku výslovně nepřihlásila, ačkoli poradce ukrajinského prezidenta Volodymyr Zelenskyj naznačil, že útoky mohly být odplatou.

„Země je kulatá – objev učiněný Galileem,“ řekl minulý týden poradce Mychajlo Podoljak. „Pokud je něco vypuštěno do vzdušného prostoru jiných zemí, dříve nebo později se neznámé létající objekty vrátí do místa odletu.“

Zdroj: The DailyBeast, Telegram, Rádiožurnál