Přijde Putin o moc v Kremlu? Šéf Německé rozvědky říká, že má Putin vše pevně v rukou

Přidat na Seznam.cz

Co se skutečně děje s Vladimirem Putinem? Přijde o moc v Kremlu, nebo má v mocenských kruzích mnoho odpůrců? Nyní se k této otázce vyjádřil šéf německé Spolkové zpravodajské služby (BND) Bruno Kahl. Na rozdíl od toho, co se říká o zákulisních bojích na vrcholu moci v Rusku, se šéf německé špionáže domnívá, že Putin není ohrožen a má vše pevně v rukou.

Šéf německé rozvědky o Vladimiru Putinovi. To, co Bruno Kahl řekl, mnozí nečekali.
Od vypuknutí války na Ukrajině se často hovoří o konfliktu na vrcholu moci v Rusku. Až do samého konce prý o plánech na plnohodnotnou invazi věděl jen Vladimir Putin a několik málo lidí, a pak se mnozí vlivní Rusové kvůli vlastním zájmům potichu postavili proti válce. V poslední době se také hodně mluví o konfliktu mezi Jevgenijem Prigožinem (šéfem Wagnerovců) a Kremlem. Neutichají ani zvěsti o údajně špatném zdravotním stavu Putina. Jak je to doopravdy?

Šéf německé špionáže: Putin o moc nepřijde, Rusko může ještě dlouho válčit
„V Putinově systému nevidíme žádný průlom,“ tvrdí Bruno Kahl, kterého cituje deník Deutsche Welle. Jak dodal, veřejné hádky o velení armády jsou v Rusku normální situací a protesty a neshody, které se ve společnosti odněkud vynořují, nic nemění na tom, že Putinova moc není vůbec ohrožena. Podle šéfa německé Spolkové zpravodajské služby má navíc Rusko dostatek prostředků na vedení války a může v tom pokračovat ještě dlouho. A pokud Západ přestane Ukrajině organizovaně pomáhat, může ruská strategie vyústit v Putinův úspěch. Kahl sice nevyloučil pád režimu v Rusku, ale pravděpodobnost takového vývoje hodnotil jako nízkou, píše deník Welt.

Zdorj: Deutsche Welle, Welt