Prigožin spekuluje, že Rusko může shodit taktickou atomovou bombu na vlastní území v Belgorodě. Proto se z území Wagnerovci stahují

Přidat na Seznam.cz

Jevgenij Prigožin včera prohlásil, že Rusko může v Belgorodě použít jaderné zbraně. Protiputinovští ruští povstalci tam provedli řadu přeshraničních nájezdů.

Šéf žoldnéřské skupiny Wagnerovců prohlásil, že Rusko může na svém území v Belgorodské oblasti, kde protiputinovští povstalci působí chaos, použít jadernou bombu, píše deník Daily Mail a deník NYPost.

Jevgenij Prigožin varoval, že Rusko může být nuceno vypustit jaderné zbraně ve své Belgorodské oblasti, která hraničí s Ukrajinou, kde proukrajinské jednotky ruských dobrovolníků provedly řadu přeshraničních nájezdů a údajně vzaly rukojmí.

Prigožin, který je k ruské armádě velmi kritický, uvedl, že Putinovy síly by se mohly z regionu stáhnout, protože Kreml chce „shodit taktickou jadernou bombu na své vlastní území“.

„Že by měli hnusný nápad svrhnout taktickou jadernou bombu na své vlastní území? Proto se v Belgorodské oblasti stahujeme a umožňujeme jim postupovat, protože je děsivé hodit bombu na cizí území, ale my ji hodíme na své vlastní?“ ptá se Prigožin ve videu zveřejněném na internetu.

„Je velkou otázkou, zda by jaderná bomba fungovala správně,“ dodal Prigožin v rýpnutí do vojenských schopností Ruska.

V posledních týdnech prokyjevské polovojenské skupiny Rusů, které bojují po boku ukrajinských sil, podnikly výpady přes hranice na ruské území a zaútočily na Belgorodskou oblast. Současně ukrajinské jednotky již několik týdnů ostřelují ruský region. Včera ukrajinské dělostřelectvo zasáhlo ruské město Šebekino, ležící asi 4,5 km severně od ukrajinské Charkovské oblasti.

Ukrajinské ostřelování a přeshraniční vpády zpustošily několik měst a vesnic v blízkosti hranic a vynutily si evakuaci tisíců obyvatel, což rozzlobilo ruské jestřáby, kteří kritizovali Kreml za to, že nedokázal rázně udeřit.

Zdroj: Daily Mail, NYPost